O zespole

Zespół „Familiaris” został założony w 2013 r. w Pniewach.

Zespół, jak sama nazwa wskazuje, tworzy rodzina – ojciec i dwie córki.

Od kilku pokoleń w rodzinie tej muzyka odgrywa istotną rolę. I tak jest po dzień dzisiejszy.

Członkowie zespołu „Familiaris” czerpią ogromna radość z wielbienia Boga poprzez śpiew. Jak sami twierdzą Bóg obdarzył ich talentem, którego nie mogą zaprzepaścić, dlatego też cały czas pielęgnują swój talent i dzielą się nim z drugim człowiekiem.

Zespół „Familiaris” wykonuje utwory głównie o tematyce religijnej. Utwory te mówią o refleksji nad ludzkim życiem, o życiowych wzlotach i upadkach, ale przede wszystkim o ogromnej miłości Boga do człowieka i o tym, że pomimo wielu trosk zawsze mamy Jemu ufać!!!

Zespół „Familiaris” ma na swoim koncie wiele koncertów, w tym także koncertów charytatywnych. Odwiedzili już dziesiątki parafii. Grali w wielu kościołach, szkołach, salach koncertowych, domach DPS, domach dziecka i w wielu innych miejscach na terenie całej Polski: m. in. w Licheniu, Busku Zdroju, Solcu, Szańcu, Rawiczu, Szamotułach, Środzie Wlkp. Zakopanem, Suchej Beskidzkiej, Poznaniu, Kielcach i wielu innych. Mają na swoim kącie również koncerty poza granicami naszego kraju: m.in W Wuppertal czy też w Solingen dla Polskiej Misji Katolickiej

W 2016 r Zespół wydał płytę zatytułowaną „Najpiękniejszy czas w roku” – kolędy i pastorałki.

Utwory w wykonaniu zespołu „Familiaris” doprowadzają setki ludzi do ogromnych łez wzruszenia, a każdy koncert zakończony jest gromkimi brawami i oczywiście bisami.